Počet cestujících na letišti ve Frankfurtu v pololetí klesl

11.07.2013


    Frankfurt nad Mohanem 10. července (ČTK) - Mezinárodnímu letišti ve Frankfurtu nad Mohanem klesl za šest měsíců letošního roku počet odbavených cestujících o jedno procento na 27,1 milionu, přestože v červnu a v květnu byl počet cestujících rekordní. Za propad mohl sníh a stávky na počátku letošního roku a omezení letů některých aerolinek kvůli ekonomické situaci. Uvedla to dnes firma Fraport, která je provozovatelem letiště.

    Počet vzletů a přistání v pololetí klesl o 3,8 procenta. Objem přepraveného nákladu stoupl o 0,9 procenta na jeden milion tun.

    V samotném červnu se počet cestujících zvýšil o 0,7 procenta na 5,4 milionu, což byl pro tento měsíc rekordní údaj. Počet vzletů a přistání se však snížil o 1,4 procenta. K růstu počtu cestujících přispěla vyšší obsazenost letadel. Rekordní byl i květen a protože v Německu začali v červenci regionální prázdniny, čeká Fraport vysoká čísla i za červenec.

    Firma Fraport kromě letiště ve Frankfurtu nad Mohanem vlastní nebo drží podíly v dalších letištích, mimo jiné v německém městě Hannover, senegalském Dakaru, tureckém městě Antalya, peruánské metropoli Limě či bulharských městech Varna a Burgas. Počet cestujících na všech letištích Fraportu se za pololetí zvýšil o 3,2 procenta na 45,6 milionu, napsala agentura DPA.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka