Nejvíce zpožděných letů je na letišti v Pekingu a Šanghaji

14.07.2013

     Londýn 14. července (ČTK) - Hlavní čínská letiště v Pekingu a Šanghaji mají nejvíce zpožděných letů na světě. Naopak největší přesností se může pochlubit letiště Haneda v Tokiu. Vyplývá to z průzkumu poradenské firmy FlightStats zveřejněného na internetových stránkách BBC.

    Statistika FlightStats vychází z pravidelných letů v osobní dopravě. Firma sledovala, jaký byl v červnu rozdíl mezi dobou uvedenou v letovém řádu a skutečnou dobou odletu z letiště nebo příletu na něj. Let považovaný za včasný je ten, který měl zpoždění od plánované doby vzletu nebo přistání menší než 15 minut.

    Z 35 velkých mezinárodních letišť vykazovalo v červnu největší zpoždění letů mezinárodní letiště v Pekingu. Včas zde odletělo jen 18,3 procenta letů. Více než 42 procent letů pak mělo zpoždění více než 45 minut. Druhé nejhorší bylo letiště v Šanghaji, kde odletělo načas 28,7 procenta letů. Nadměrné zpoždění, tedy více než 45 minut, mělo 34,2 procenta letů.

    Naopak tokijské letiště Haneda hlásilo načas více než 95 procent všech letů. Ještě o něco lépe je na tom letiště v Ósace, které nebylo zahrnuto mezi 35 největších letišť na světě, ale pouze do regionální statistiky asijských letišť. Z Ósaky odlétlo načas 95,88 procent letů.

    Z evropských letišť je nejspolehlivější letiště v Amsterodamu a Mnichově. Letiště v Praze bylo zařazeno do samostatného hodnocení pouze evropských letišť, kde obsadilo devátou příčku. Včas z Prahy odletělo 78,5 procenta letů.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka