Komandos létají Eurocopter

14.07.2013

    Uzavření zajímavého kontraktu oznámil nedávno největší evropský výrobce vrtulníků, Eurocopter. S německý ministerstvem obrany podepsal závaznou dohodu, že „komandos“,. tedy speciální jednotky německé armády, Kommando-Spezialkrafte,KSK, budou nyní do akcí létat hned patnácti nejnovějšími lehkými víceúčelovými vrtulníky Eurocopter EC 645 T2.

    Armádu bude pořízení velmi moderních strojů stát zanedbatelných 194 milionů Euro, dodány mají od konce roku 2015 do poloviny roku 2017. „Drobečci“ jsou určeni k všestrannému zajišťovaní složitých úkolů speciálních sil, tedy k zajišťování jejich výsadků, jejich palebné podpoře organickými zbraněmi, nesenými strojem i k průzkumu budoucího bojiště. Úkoly má jejich osádkám pomoci zajišťovat např. i čtyřdimenzionální autopilot, moderní systém řízení pohonných jednotek FADEC i plně digitalizovaný kokpit. Její přežití v bojových podmínkách zajistí pancéřování kokpitu a jiných důležitých systémů. Pozoruhodné je, že na místo speciální akce mají být EC 645 přepravovány novým evropským transportním strojem Airbus A400M.

    Zajímavé je, že zlé jazyky mezi odborníky k tomu dodávají, že objednávka je jakousi „úlitbou“ ministerstva výrobci za snížení počtu dříve již objednaných bitevních Tigerů a víceúčelových NH-90.

--
Pramen
Bundeswehr bestellt EC645 T2 fur Komando Spezialkrafte
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka