Embraer létá všude

17.07.2013


    O skutečnosti, že povedené malé a střední civilní jety firmy Embraer létají takřka všude, si již čtenáři flymagu mohli přečíst několikrát. Napovídá to ostatně i nedávno zveřejněná statistika prodejů strojů za první čtvrtletí. Brazilský výrobce totiž různým uživatelům po celém světě dodal jen ve druhém čtvrtletí velmi zajímavý počet malých a středních civilních strojů všech kategorií. Do celého světa se jich z výrobního závodu „rozlétlo“ padesát jedna, přičemž celková čistá tržba výrobce činila 17,1 miliard dolarů, což je vůbec nejvyšší tržba od třetího čtvrtletí roku 2009.

    K zájemcům putovalo dvaadvacet strojů, určených pro regionální tratě a hned dvacet devět velmi úspěšných bizjetů, např. po jednom E-170 a E-175, ale také hned čtrnáct E-190. Mezi bizjety zcela jasně „na body“ vítězí Phenom všech modelů. Phenomů 300 se prodalo hned dvanáct, „stovek“ osm. Na odbyt šlo ale i pět Legacy a prodal se dokonce i jeden Lineage. Výrobce plánuje, pokud jde o prodej, i zajímavou blízkou budoucnost. Celkový počet závazných objednávek na jeho E-jety je 366 kusů.

--
Pramen
Embaer liefert im zweiten Quartal 51 Jets aus
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka