Papíry v kokpitu? Ne, iPAD!

17.07.2013


    Mnoha pilotům, létajícím nejen u Flying Academy, je nepochybně velmi důvěrně známa „papírová válka“, která může v kokpitu stroje nastat zvláště při přípravě podkladů ke složitějším přeletům do zahraničí. Piloti menší britské obchodní letecké společnosti TAG Aviation ovšem již několik týdnů podobný problém neznají. Britský letecký úřad CAA totiž pro společnost jako prvního leteckého provozovatele v Anglii schválil, že všichni její piloti budou k letové přípravě místo stohů dosavadních papírů užívat výhradně iPADY.

    K přípravě letů využijí již existující softwarové vybavení VistAir Docunet a Jeppesen Flite Desk. „Běžné užívání iPADů piloty na palubách našich strojů jim umožní mimo jiné online aktualizaci databází letišť, letových knih, informací od výrobců strojů, ale i získávání důležité online předpovědi počasí na letové trase“, dodává viceprezident společnosti pro letové operace v Evropě Russ Allchome.

--
Pramen
TAG Aviation tauscht im Cockpit Papier gegen IPADs
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka