US Air Force opět létá

17.07.2013


    Nedávno jsme psali, že mnoho amerických státních institucí včetně amerického letectva se díky drastickým škrtům státního rozpočtu, tzv. sequestrations dostalo do velkých finančních obtíží. US Air Force díky škrtům např. nemohlo zajišťovat výcvik pilotů a slavné skupiny Thunderbirds a jiné demo týmy nevystupovaly veřejně. Předevčírem se ovšem vedení amerického letectva dozvědělo velmi příznivou zprávu. Ze státního rozpočtu mu bude přiděleno dalších 208 milionů dolarů, což mu umožní do konce fiskálního rozpočtového roku opět úspěšně zajišťovat výcvik pilotů.

    „Dodatečné prostředky sice efektivně využijeme při výcviku u testovacích jednotek, zavádějících novou techniku, u Air Warfare Center Weapons School, u jednotek Aggressors i u skupiny Thunderbirds. Doufám, že dojde ke zlepšení podmínek výcviku a upevnění letových návyků pilotů, ohrožených drastickými škrty v letošním dubnu. Problém je ale v tom, že letošní rozpočtový fiskální rok končí patnáctého října a nikdo přesně neví, co bude dál,“ dodává generál Mike Hostage, velitel Air Combat Commands.

--
Pramen
US AIR FORCE fliegt wieder mehr
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka