Třistapadesátka nelétá

17.07.2013


    Dosud velmi úspěšně plánovaný program letových zkoušek nejmodernějšího dopravního stroje světa A 350 XWB zajišťující letový prototyp s výrobním číslem MSN001 nyní nelétá. O jeho první úspěšném letu se čtenáři Flymagu jako jediní mohli dozvědět ZDE! Po zcela bezproblémovém odlétání devadesáti pěti letových hodin během dosavadních deseti zkušebních letů bude nyní stroj na dva týdny uzemněn. Během dosavadních letů byly zcela beze zbytku otestovány základní letové systémy i systém údržby letounu. Po zamontování dalších kontrolních systémů může A 350 již v srpnu odstartovat do další fáze zkušebních letů.

    Vzhledem k tomu, že dosud vše funguje naprosto perfektně, může se MSN001 a postupně i další zkušební stroje zapojit do testování v praktickém provozu na běžných letových trasách. Zkušebního programu se postupně zúčastní další čtyři stroje, které v něm celkově odlétají 2500 letových hodin. K prvnímu z dosavadních třiceti čtyř leteckých provozovatelů první ze 678 dosud objednaných „třistapadesátek“ zamíří ve druhé polovině roku 2014.

--


Pramen
Airbus A 350 Flugerprobung pausiert zwei Wochen
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka