Letoun Boeing 787 měl další problém

19.07.2013


    Boston 19. července (ČTK) - Letoun Boeing 787 Dreamliner měl další problém. Let aerolinek Japan Airlines (JAL) do Tokia se musel vrátit na bostonské letiště kvůli možným problémům s palivovým čerpadlem. Podle amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) však pilot nehlásil nouzové přistání.

    "Pilot se z opatrnosti rozhodl vrátit," řekl agentuře Reuters mluvčí letiště Richard Walsh. Mluvčí Japan Airlines zprávu potvrdila. Uvedla rovněž, že se jednalo o standardní preventivní opatření, bližší detaily nesdělila.

    Dreamliner je považován za nejmodernější dopravní letadlo. Od uvedení do provozu ho však provázejí značné problémy. FAA v polovině ledna po sérii incidentů s poruchou baterií zakázal dočasně provoz všech asi 50 letounů, které v té době létaly. Minulý týden pak na letišti v Londýně vzplálo letadlo 787 provozované Ethiopian Airlines. Technickou závadu hlásily na počátku tohoto měsíce také polské aerolinky LOT.

    Nejvíce dreamlinerů mají zatím právě japonské aerolinky. JAL jich provozují sedm a konkurenční All Nippon Airways 17. Po šesti strojích mají americké United Airlines a indické Air India. Etiopské aerolinky disponují nejméně čtyřmi Boeingy 787. V Evropě s tímto strojem létají polské aerolinie LOT a nově také britská společnost Thomson Airways a norské aerolinie Norwegian Air Shuttle.

zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka