Jednu oběť zříceného letounu v Kalifornii zabil až hasičský vůz

19.07.2013

    San Francisco 19. července (ČTK) - Jednu ze dvou obětí nehody dopravního letadla, které 6. července havarovalo při přistání v San Francisku, skutečně zabil až náraz hasičského vozu během záchranné operace. Oznámil to dnes soudní lékař. Tragédie letounu Boeing 777 s 307 lidmi na palubě si vyžádala tři mrtvé a více než 180 zraněných.

    Šestnáctiletá Číňanka v době střetu s hasičským vozem ještě žila. Zemřela na následky četných zranění, která jsou typická pro osoby přejeté automobilem, potvrdil americký soudní lékař Robert Foucrault.

    "Je to pro nás velmi těžké a zničující zjištění," prohlásil šéf hasičů Joanne Hayes-White. Neupřesnil, proč a jak byla mladá cestující přejeta. Dívka byla z letounu jihokorejské letecké společnosti Asiana Airlines evakuována jako další cestující.

    Podle policejního vyšetřování dívka nebyla v době incidentu vidět, protože ji zakrývala velká vrstva protipožární pěny. Tu hasiči použili k uhašení plamenů hořícího havarovaného letounu.

    První poznatky amerického úřadu NTSB ukazují, že stroj letěl příliš pomalu a příliš nízko, když se blížil k přistávací ploše. V komentářích se začalo hovořit o pravděpodobné chybě pilotů.

    Piloti ale tvrdí, že během přistání se spoléhali na autopilota, který měl sám dohlížet na dodržování potřebné rychlosti. Když zjistili, že letí příliš pomalu a nízko, snažili se s tím něco udělat, ale bylo již pozdě.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka