Při nehodě vrtulníku v Rusku zemřeli dva britští turisté

22.07.2013


    Moskva 21. července (ČTK) - Při nehodě vrtulníku v Rusku zahynuli dnes tři lidé, dva britští turisté a jejich ruský průvodce a tlumočník. Podle ruského ministerstva pro mimořádné situace k neštěstí došlo asi 150 kilometrů od města Murmansk na severozápadě Ruska nedaleko hranic s Finskem. Britové byli v oblasti na dovolené, napsala agentura AP.

    Podle některých zdrojů vrtulník havaroval při pokusu o start, zničehonic se položil na bok a pasažéry uvnitř smrtelně zranily jeho vrtule. Agentura Interfax ale nabízí dva odlišné průběhy nehody. Podle jedné verze helikoptéra vzlétla a uletěla asi přes kilometr, než se pokusila o nouzové přistání. Při tomto manévru se kvůli silnému větru převrátila na stranu a zavalila lidi, kteří v tu chvíli stáli v jejím okolí. Podle druhé verze helikoptéra naopak přistávala a cestující z ní již vysedali, když došlo k nehodě.

    Muž, který stroj pilotoval, utrpěl zranění. "Příčinou nehody může být lidský faktor," uvedl pro agentur RIA Novosti nejmenovaný zdroj blízký vyšetřování.

    Místní úřady neupřesnily totožnost obětí, podle ruských médií jsou oběťmi dva starší britští občané, kteří se v Rusku pohybovali na "VIP výletu". Vrtulníkem se měli dostat do odlehlých míst, která jsou oblíbená pro rybaření.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka