Třistapadesátky se množí

25.07.2013

    Prázdniny, jak se zdá, nejsou u Airbusu  „okurkovou sezónou“ V pondělí dvacátého druhého července totiž montážní halu „Station 13“ v Toulouse opustil již druhý kompletně smontovaný Airbus 350 XWB s výrobním číslem MSN003. Nyní projde druhý létající prototyp na montážním stanovišti „Station 18“ touž technickou procedurou jako již lety zkušebního programu zajišťující první „třistapadesátka“ s výrobním číslem MSN001. Místo sedaček pro cestující mu na „Station 18“  bude do kabiny pro cestující instalována složitá měřící aparatura, bude pochopitelně osazen potřebnými palivovými a jiným rozvody, poté „odjede“ do lakovny a po krátkém pobytu zde dostane oba motory.

    První zkušební let „trojky“ se má podle firemního vedení konat na konci září. Po záletu se stroj zapojí do obsáhlých letových testů, které budou v jeho případě zaměřeny na zkoušky všech jeho systémů v extrémních teplotách, ve velkém chladu i ve vysokých plusových teplotách. Společně s již vyráběnými dalšími prototypy s výrobními čísly MSN002 a MSN005, které ale již budou opatřeny plně vybavenou kabinou pro cestující, začnou prototypy společně s „jedničkou“, která se po zevrubné kontrole do vzduchu vrátí v srpnu, „ukrajovat“ další z 2500 zkušebních letových hodin.

    První zákazníci prvních aerolinií, které stroj objednaly, Qatar Airways, se s jeho přednostmi začnou seznamovat ve druhé polovině roku 2014.

--
Pramen
Zweiter Airbus A 350 XWB verlaesst Endmontagehalle
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka