Airbus létá v USA

25.07.2013

    V úterý dvacátého třetího července došlo na letišti Hamburg-Finkenwerder, kde sídlí jedna z významných továren Airbusu, k události, při níž se druhému velkému výrobci airlinerů, Boeingu, mohl začít úžit dech. Vedení jednoho z největších amerických leteckých provozovatelů, American Airlines, zde slavnostně převzalo první z dvě stě šedesáti (!) prozatím objednaných Airbusů řady „single aisle“, A 319, poháněný dvěma motory CFM 56, opatřený sharklety. „Zavedení třistadevatenáctky mezi našich 610 letounů je rozhodující krok, směřující k modernizaci flotily.

    Jsme velmi spokojeni, že jsme zahájili spolupráci s Airbusem, jehož konstruktéři vždy mysleli na spokojeného zákazníka“, říká obchodní ředitel American Airlines Virasb Vahídí. První stroj pro American s imatrikulací N8001N, který ale, což je zajímavé, je současně i stým exemplářem modelové řady A-319/320, opatřeným sharklety, není zdaleka poslední.

    Za „velkou louži“ již brzy odletí dva zalétané stroje N9002U a N9003U. Všechny tři dodané letouny budou obsluhovat výhradně linky v rámci amerického kontinentu, létat budou především na linkách do středoamerických států.

--
Pramen
American airlines ubernimmt erste single aisle Airbus
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka