Aerolinky Air France-KLM ve druhém čtvrtletí snížily ztrátu

26.07.2013


    Paříž 26. července (ČTK) - Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM ve druhém čtvrtletí snížila čistou ztrátu na 163 milionů eur (4,2 miliardy Kč) z 897 milionů eur (23,2 miliardy Kč) před rokem. Ke snížení ztráty přispěl plán snižování nákladů a počtu zaměstnanců. Společnost tříletý program oživení svých aktivit představila před více než rokem.

    Šéf společnosti Alexandre de Juniac uvedl, že hospodářské výsledky se i přes obtížné ekonomické prostředí každé čtvrtletí zlepšují. Připustil ale, že na úrovni příjmů společnost zatím nesplňuje cíl, který si stanovila. Déle, než se předpokládalo, podle něj trvá zlepšení v divizi nákladní přepravy a letů na střední vzdálenosti.

    Příjmy ve druhém čtvrtletí stagnovaly. Objem osobní dopravy sice vzrostl, nicméně příjmy, které plynou z přepravy jednoho zákazníka, se snížily.

    Společnost Air France-KLM vznikla v roce 2004 spojením francouzského leteckého přepravce Air France s nizozemským konkurentem KLM. Firma soupeří s nízkonákladovými přepravci a tvrdí, že potřebují další tvrdá opatření, která by podpořila jejich aktivity. Společnost je podle serveru The Wall Street Journal chce představit na podzim. Zahrnovat prý budou plány na dobrovolný odchod zaměstnanců, ale také neupřesněná obchodní rozhodnutí týkající se odvětví letecké dopravy.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka