M. Boleslav bazén v budově leteckého muzea nepostaví

27.07.2013


    Mladá Boleslav 27. července (ČTK) - Mladá Boleslav už nemá zájem o budovu leteckého muzea, která patří Středočeskému kraji. Radní v ní nejdříve uvažovali vybudovat krytý bazén, nakonec se ale rozhodli pro lokalitu u parku Štěpánka. ČTK to řekl primátor Raduan Nwelati (ODS).

    "Bazén by sice bylo možné vystavět v budově muzea, ale náklady by byly zhruba stejné jako v případě výstavby nové budovy u Štěpánky. Vzhledem k tomu, že by město výstavbou bazénu v budově muzea nezískalo žádné úspory, není důvod na této myšlence dále trvat," řekl Nwelati.

    Při nedávném jednání s hejtmanem Josefem Řihákem (ČSSD) primátor oznámil, že město proto už o budovu muzea zájem mít nebude. Objekt, který patří kraji, má stále nejistou budoucnost. Vedení kraje ani krajské zastupitelstvo dosud nerozhodlo, zda ho chce prodat. Čekání na jejich rozhodnutí by prý město zdržovalo ve snaze zahájit stavbu krytého bazénu co nejdříve.

    Středočeský kraj, který je investorem budovy leteckého muzea u letiště v Mladé Boleslavi, nemá podle mladoboleslavských radních peníze na jeho dokončení, vybavení ani na zaplacení stavby. Jednou z variant jiného využití bylo umístit tam plánovaný krytý bazén. Nwelati už dříve upozornil na to, že tato varianta by se uskutečnila pouze v případě, že by byla z ekonomického hlediska výhodná pro město. Co nakonec bude v budově leteckého muzea, nyní záleží na rozhodnutí kraje.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka