Boeing vyzval aerolinky ke kontrole nouzových vysílačů letadel

29.07.2013

    Chicago 29. července (ČTK) - Americká strojírenská společnost Boeing vyzvala aerolinky ke kontrole nouzových vysílačů od firmy Honeywell International. Důvodem je nedávný požár na jednom z letounů Boeing 787 Dreamliner na londýnském letišti Heathrow.

    Vyšetřovatelé dospěli k závěru, že požár vznikl v místě, kde je instalován nouzový vysílač. Americké úřady již minulý týden nařídily inspekci těchto vysílačů ve všech letounech Dreamliner. Boeing nyní žádá o kontrolu těchto vysílačů i v ostatních typech letadel.

    Vysílač podle agentury Reuters používá až 1200 letadel Boeing různých velikostí. Jeho úkolem je pomoci lokalizovat letoun v případě nehody. Cílem kontrol je podle Boeingu získat údaje, které by pomohly regulačním úřadům rozhodnout, jak tuto záležitost řešit.

    Dreamliner je považován za nejmodernější dopravní letadlo. Od uvedení do provozu ho však provázejí značné problémy. FAA v polovině ledna po sérii incidentů s poruchou baterií zakázal dočasně provoz všech asi 50 letounů, které v té době létaly.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka