Letecké muzeum v M. Boleslavi asi nakonec zůstane kraji

30.07.2013

    Praha 30. července (ČTK) - Středočeský kraj si pravděpodobně ponechá budovu v Mladé Boleslavi chystanou pro letecké muzeum. Důvodem je to, že se kraji podařilo dojednat prodloužení smlouvy na pronájem pozemků pod budovou do roku 2031. Původní smlouva byla o deset let kratší. O budově rozhodovala krajská rada a její názor bude muset potvrdit zastupitelstvo, řekl dnes novinářům hejtman Josef Řihák (ČSSD).

    Kraj nedostal na projekt leteckého muzea za 150 milionů korun evropskou dotaci a podle některých politiků nemá peníze na jeho dokončení, vybavení ani na zaplacení stavby. Stavět se přesto začalo, případ kvůli tomu vyšetřovala i policie. Nakonec ale kauzu odložila.

    Řihák zatím neuvedl, z jakých zdrojů kraj stavbu zaplatí, protože s ní krajský rozpočet nepočítá. Naznačil, že by mohlo jít třeba o splátkový kalendář stavební firmě.

    Podle Řiháka je důležité, že se prodloužila původní nájemní smlouva na pozemky s budovou s mladoboleslavským aeroklubem o deset let. "Já se domnívám, že předchozí smlouva byla nevýhodná. Byl to velký problém, který jsme se snažili vyřešit," uvedl Řihák.

    V souvislosti s prodloužením smlouvy je podle něj pravděpodobné, že kraj nakonec bude mít v budově letecké muzeum, jehož roční provoz odhaduje na tři až pět milionů korun. "Vypadá to tak, že si budovu ponecháme a budeme v tom provozovat letecké muzeum. Je to předběžně můj názor, který tady říkám," prohlásil Řihák.

    O osudu budovy kraj jednal i s Mladou Boleslaví, která zvažovala, že by tam vybudovala krytý bazén. Mladoboleslavští radní ale nakonec dali přednost vzniku bazénu u parku Štěpánka a z těchto plánů sešlo.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka