Airbus A 350 XWB: Kabina 0 : „Cestující“ dostali najíst

30.07.2013

    Výborně se rozvíjející program letových zkoušek nejmodernějšího dopravního letounu světa Airbus A 350 XWB pokračuje nejen výrobou dalších letových prototypů, o čem jsem psali nedávno. Další milník v programu nastal ve čtvrtek dvacátého pátého července v Hamburku. K prvnímu letu zde totiž odstartovala „Kabina 0“ třistapadesátky. Šlo o skutečnou, reálně sedadly pro cestující a všemi systémy včetně funkční palubní kuchyně vybavenou zadní část trupu skutečně vyráběného A 350 XWB. 129 „ pokusných králíků“, tedy skutečných cestujících, se během simulovaného pět hodin trvajícího letu chovalo jako pasažéři běžné linky, obsluhované „třistapadesátkou“.

     Objemná zavazadla vložili do vyhrazených prostor, usedli na různě konfigurované sedačky, nechali si osmi členy palubního personálu naservírovat oběd, připravený v plně funkční palubní kuchyni a před „přistáním“ ještě i lehkou svačinu. Vyzkoušeli si také různé konfigurace naprosto funkčního LED osvětlení. Výrobce zcela úspěšným testem udělal další více než mílový krok, směřující k plně a bezproblémově funkčnímu A 350 XWB, který bude od poloviny roku 2014 létat na mezinárodních linkách.

    Vzhledem k neustále se opakujícím nekonečným technickým obtížím supermoderního Dreamlineru se nelze ubránit pocitu, že konstruktéři Airbusu se velmi poučili a ubírají se naprosto žádoucím směrem..

--
Pramen
Airbus A 350 absolviert „Cabin virtual first flight“  in Hamburg
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka