Solar Impulse: Kolem světa v roce 2015

04.08.2013


    Teprve nedávno byl  skvělým přistáním neobyčejného stroje na východním pobřeží USA ukončen let, který se stal dalším milníkem leteckých dějin - etapový přelet USA švýcarským letounem Solar Impulse, poháněným jen a výlučně solární energií. Švýcarští konstruktéři se ale již podívali dál, za obzor. V zemi se již blíží kompletaci další, ještě sofistikovanější stroj, poháněný výhradně solární energií. Jeho postupný vznik ale není samoúčelný. Sdružení, provozující oba stroje- druhý má již ve švýcarském leteckém rejstříku přidělenu poznávací znčku HB-SIB- chce v roce 2015 realizovat další milník leteckých dějin.

    „Solár“ nové konstrukce by měl ve zmíněném roce vyrazit k neuvěřitelnému etapovému obletu světa, prvnímu, který bude realizován strojem, který během něj neznečistí atmosféru ani jediným miligramem spalin z fosilních paliv. S prvními zkušebními lety, které začnou naostro prověřovat jeho předpoklady k obletu světa, má dojít již na jaře 2014.

--
Pramen
SOLAR-IMPULSE-the-American-quot-Conclusion-quot
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka