British Airways. Třistaosmdesátkou z Heathrow do Frankfurtu

04.08.2013


    V pátek druhého srpna v sedm hodin a čtrnáct minut ráno odstartoval z dráhy letiště Heathrow „malý drobeček“. První Airbus A 380 v markingu British Airways, kterému byla v britském leteckém rejstříku přidělena imatrikulace G-LEA s přiděleným číslem letu BA 902, zamířil na prvním „ostrém“ komerčním letu do Frankfurtu am Main. Na zdejší dráze ovšem znovu dosedl i při druhém odpolední letu na trase LHR-FRA-LHR.

    Zajímavé je, že British Airways byl výrobcem dodán teprve čtvrtého června. Po jeho prvním přistání ihned na letišti Manston začala intenzívní příprava pilotů i palubního personálu. Všichni členové osádek se pak pro obsluhu „drobečka“ kvalifikovali od dvacátého devátého června lety na vnitrostátních linkách mimo jiné do Cardiffu, Gatwicku a Shannonu.

    Neznamená to ovšem, že velký a drahý stroj bude i nadále létat jen do Frankfurtu. British Airways jej již brzy nasadí např. na dálkovou linku do jedné z bývalých britských „crown colonies“, Hongkongu.

--
Pramen
British Airways set to launch its first commercial flight with A 380
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka