Pardubická ERA chystá zakázku pro letecký provoz v Rumunsku

05.08.2013

    Pardubice 5. srpna (ČTK) - Pardubická firma ERA rozšíří systém letového provozu v okolí mezinárodního letiště Napoca v severní části Rumunska. Nově instalovaný systém bude schopný sledovat letadla i v nižších výškách. První zařízení funguje v Rumunsku od roku 2011. ČTK to dnes sdělila Lenka Stejskalová Reichová z firmy ERA.

    "Letos na jaře rumunská Romatsa (národní organizace řízení letového provozu) projevila zájem o rozšíření systému pro letiště v Kluži, aby tak získala možnost sledování letadel i v nižších letových výškách, až do 200 metrů nad zemí, čímž zdokonalí jejich navádění na přistání," uvedla Stejskalová Reichová.

    Systém zajistí pokrytí vzdušného prostoru alternativní radiolokační sledovací technologií. Nahrazuje tradiční radary, které v horském terénu představovaly nákladné a méně výkonné řešení.

    Současný systém zajišťuje bezpečnost provozu letadel v oblasti Kluž a pokrývá také okolí tří mezinárodních letišť Cluj-Napoca, Sibiu a Targu-Mures.

    "Nová část systému se bude skládat ze sedmi stanic, které budou připojeny do stávající centrály pro zpracování dat, která je umístěna na letišti v Bukurešti. Systém nezatíží životní prostředí novou výstavbou, protože bude umístěn na již existujících stožárech s využitím stávající infrastruktury," řekla Stejskalová Reichová.

    Výrobce pasivních radiolokátorů a další radarové techniky loni více než zdvojnásobil tržby za prodej výrobků a služeb na 870 milionů korun. Převažovaly tržby v zahraničí. Předloni podnik skončil ve ztrátě 140 milionů korun, loni vykázal zisk 80 milionů korun.

    Od roku 2011 vlastní firmu společnost Omnipol, v minulosti byla v držení amerických firem. Společnost dodává systémy pro civilní i armádní sektor. Firma má 130 zákazníků ve 46 zemích na celém světě.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka