Muži z havarovaného ultralightu opustili nemocnici

07.08.2013

    Domažlice 5. srpna (ČTK) - Dva muži, kteří v neděli odpoledne havarovali s ultralehkým letadlem nedaleko Puclic na Domažlicku, už opustili nemocnici. Při pádu se poranil jednačtyřicetiletý pilot a jeho devětadvacetiletý spolucestující. Lékaři z domažlické nemocnice je po ošetření propustili. Nehoda se stala kolem 16:45, v té době krajem procházela bouřková fronta doprovázená místy silným nárazovým větrem. Policie, která nehodu spolu s leteckou inspekcí vyšetřuje, ale zatím nemůže říct, zda mohl mít vítr na nehodě vliv, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

    Kriminalisté podle ní zjišťují příčinu pádu stroje, mimo jiné to, zda pilot například neporušil předpisy nebo nezanedbal povinnosti.

    Policisté v Plzeňském kraji vyšetřují i další nehodu spojenou s letectvím. V sobotu v podvečer se při seskoku těžce zranil třiapadesátiletý parašutista poblíž Chaloupek u Klatov. Cizinec dopadl na letištní plochu. Zdravotníci ho vrtulníkem převezli do plzeňské fakultní nemocnice, kde později na následky zranění zemřel.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka