Letadlo v Indonésii narazilo do krávy, sjelo z dráhy

09.08.2013

    Jakarta 8. srpna (ČTK) - Dramatické přistání zažilo 110 cestujících indonéského letadla, které na ostrově Sulawesi narazilo do jedné ze tří krav popásajících se na ranveji a sjelo z přistávací dráhy. Nikdo z cestujících nezahynul ani nebyl vážně zraněn, ovšem kráva střet nepřežila. Informovali o tom ve středu oficiální činitelé, které citovala agentura AFP.

    Pilot Iwan Permadi řídící letoun Boeing 737-900 společnosti Lion Air řekl státní tiskové agentuře Antara, že si nejdříve myslel, že na dráze letiště Gorontalo jsou psi. "Ale jak jsme se přiblížili, zjistil jsem, že jsou to ve skutečnosti krávy potloukající se uprostřed přistávací dráhy," dodal.

    Letadlo bylo po nehodě jen mírně poškozeno, ale letiště uzavřelo provoz, čím narušilo cestovní plány lidí mířících domů na dnešní svátek íd al-fitr, jímž muslimové oslavují konec postního měsíce ramadánu.

    Indonésie, která je závislá na letecké dopravě spojující jejích více než 17.000 ostrovů, patří mezi asijské země s nejvyšším počtem leteckých nehod. V dubnu letadlo společnosti Lion Air vezoucí 108 lidí dopadlo na hladinu moře, když minulo přistávací dráhu na Bali. Nikdo nezahynul, ale desítky lidí byly zraněny.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka