Letadlo, které v USA nouzově přistálo, neměla na palubě bombu

09.08.2013

    Filadelfie (USA) 8. srpna (ČTK) - Letadlo se 179, které ve středu kvůli údajné bombové hrozbě nouzově přistálo na letišti ve Filadelfii na východě Spojených států, nemělo na palubě žádnou výbušinu. V noci na dnešek to s odvoláním na policii napsala agentura AP. USA před několika dny varovaly své občany před možným teroristickým útokem a z preventivních důvodů uzavřely své zastupitelské úřady ve zhruba dvacítce muslimských zemí.

    Boeing 757 společnosti U.S. Airways se 171 pasažéry a osmičlennou posádkou mířil do Filadelfie z Irska. Úřady ještě před přistáním obdržely telefonát, ve kterém kdosi pohrozil možnou bombou. Volajícímu podle policie nyní hrozí vážná obvinění.

    Stroj v nouzovém režimu přistál na odlehlé části mezinárodního letiště. Po zevrubné prohlídce letadla i zavazadel, kterou provedli policisté se psy, a výslechu cestujících dospěli vyšetřovatelé k tomu, že zmíněné telefonické oznámení bylo falešnou hrozbou.

    Úřady doposud neoznámily podrobnosti o povaze údajné hrozby a ani informace o tom, odkud výhrůžka pocházela.

    USA získaly informaci o bezprostředně hrozícím novém teroristickém útoku a uzavřely kvůli tomu až do soboty dvacítku svých zastupitelských úřadů v islámských státech. Washington také Američany varoval před cestami do světa.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka