Při havárii letadla v New Havenu zemřel bývalý manažer Microsoftu

11.08.2013

 

    New York 10. srpna (ČTK) - Čtyři mrtvá těla vyprostili v pátek záchranáři z trosek po havárii malého letounu, který se zřítil na dva domy po neúspěšném přistávacím manévru na letišti v americkém městě New Haven ve státě Connecticut. Původní obavy ze smrti šesti lidí se podle policie nejspíš nepotvrdí. Dva mrtví byli nalezeni v troskách letadla, další dva v jednom z vyhořelých domů. 

 

    Policie neměla přesné informace o počtu lidí na palubě stroje Turbo Commander 690B ani v domech, na které letoun dopadl. Záchranáři, kteří na místě neštěstí pátrali po obětech, pohřešovali dvě děti ve věku třinácti let a jednoho roku. Později potvrdili jejich smrt. 

 

    Letadlo startovalo z letiště Teterboro v New Jersey. Stroj podle policie pilotoval bývalý vysoký manažer společnosti Microsoft Bill Henningsgaard. Při neštěstí zahynul on i jeho syn Maxwell. 

 

    Letištní věž New Haven s pilotem byla do posledního okamžiku v kontaktu a Henningsgaard prý nehlásil žádné problémy. Podle letištního personálu stroj nesprávně klesal na přistání a pak pokračoval v letu, který nakonec skončil pádem. 

 

    Henningsgaard se už jednou dostal se svým letadlem do problémů. Stalo se to v roce 2009, kdy mu selhal motor při přeletu řeky Columbia na severozápadě USA. Pilot dokázal nouzově přistát na hladině a spolu se svou čtyřiaosmdesátiletou matkou se zachránil na křídle. 

 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka