ČSA by mohly začít přímo létat do Japonska

15.08.2013

    Praha 15. srpna (ČTK) - České aerolinie by mohly v zimní sezoně začít přímo létat do Japonska. Firma připravuje otevření jedné až dvou přímých linek na Dálný východ. Spolupracovat přitom chce s minoritním akcionářem Korean Air. Uvedla to v tiskové zprávě.

    "Další detaily k novým destinacím zveřejníme až po obdržení všech nezbytných povolení od příslušných úřadů v daných zemích," uvedl výkonný ředitel pro obchod a marketing Jiří Marek. Podle něj je to součást strategie orientovat se na východní trhy a jejich propojování s ČR a západní Evropu.

    V nadcházející zimní sezoně ČSA meziročně mírně posílí pravidelné spoje zejména do Ruské federace. Nejen letošní novinka, linka do Permu, ale i spoje z Prahy do Nižného Novgorodu, Petrohradu nebo z Karlových Varů do Moskvy budou navýšeny o nové frekvence. Meziročně více frekvencí přidají také na linkách do Milána, Paříže, Stockholmu nebo Ženevy. Naopak, kvůli sezonním výkyvům v poptávce společnost meziročně sníží počet letů do Bruselu, Budapešti, Bukurešti, Düsseldorfu nebo Varšavy.

    V zimním řádu budou ČSA dál létat do letos otevřených destinací v Curychu, Mnichově, Nice a Soulu. Pravidelné linky do Taškentu a Tbilisi České aerolinie převedou na sezonní operování.

    Novou spolupráci na bázi sdílení kódů připravují České aerolinie s Air Europa, která postupně přinese několik nových destinací v karibské oblasti a Jižní Americe. V první fázi se bude jednat o body na Baleárských a Kanárských ostrovech, například Palma de Mallorca, Las Palmas nebo Santa Cruz de Tenerife, ve druhé pak v karibské oblasti a Jižní Americe. Po vzájemné harmonizaci letových řádů budou mít cestující z Prahy jedinečnou možnost jednoduše cestovat do takových destinací jako Cancún, Havana nebo Santo Domingo.

    Korean Air má v ČSA podíl 44 procent. Dálkové lety chce firma realizovat prostřednictvím Airbusu A 330, který nahradil dálkovou flotilu strojů A 310.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka