V USA havarovalo nákladní letadlo firmy UPS, zemřeli dva lidé

15.08.2013

    Birmingham (USA) 14. srpna (ČTK) - Poblíž letiště v Birminghamu v americkém státě Alabama dnes havarovalo velké nákladní letadlo A300 zasilatelské společnosti United Parcel Service (UPS). Při nehodě zemřeli oba piloti, nikdo další na palubě nebyl. S odvoláním na starostu Birminghamu Williama Bella to uvedla agentura Reuters.

    Podle mluvčí Federálního úřadu pro letectví (FAA) Kathleen Bergenové se nehoda stala brzy ráno místního času (kolem 12:00 SELČ), když se letadlo blížilo na přistání. Nákladní Airbus linky UPS 1354 letěl z Louisville v Kentucky.

    Podle mluvčí letiště se havárie stala na volném prostranství v jeho těsné blízkosti. Místní televizní stanice WVTM uvedla, že při nehodě došlo k nejméně dvěma explozím. Ty následně způsobily požár, který se ale už podařilo uhasit.

    Starosta Bell řekl, že zahynul kapitán letu a druhý pilot. Protože letadlo spadlo v neobydlené oblasti, nevyžádala si havárie žádné další oběti.

    Společnost UPS už ztrátu letadla potvrdila, zatím ale žádné další podrobnosti nesdělila. O příčinách havárie se zatím nic neví.

    USA v posledních týdnech zažily hned několik leteckých nehod. Největší pozornost vyvolala červencová havárie Boeingu 777 společnosti Asiana Airlines na letišti v San Francisku, při níž zahynuli tři lidé a dalších 180 se zranilo. Koncem července pak na newyorském letišti LaGuardia přistávalo letadlo bez přední části podvozku, zranilo se osm lidí.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka