Japonské aerolinky objevily další problémy u letounů Dreamliner

15.08.2013

    Tokio 14. srpna (ČTK) - Japonské aerolinky All Nippon Airways (ANA) objevily další problémy u nových letounů Boeing 787 Dreamliner. Problémy se týkají elektrického systému, s dřívějšími potížemi s bateriemi nesouvisí. Uvedla to dnes agentura Reuters.

    Společnost ANA při předletové údržbě jednoho z letounů Dreamliner na tokijském letišti zjistila problém v elektroinstalaci systému pro hašení požáru motorů. Elektroinstalace byla podle firmy vyměněna a letadlo se zpožděním odletělo.

    Společnost při následných kontrolách ostatních letounů Dreamliner objevila další dva podobné problémy. ANA vlastní 20 letounů Dreamliner a je největším provozovatelem těchto strojů na světě.

    Inspekci svých letounů Dreamliner po zprávách o problémech zahájil i domácí konkurent Japan Airlines. Jeden z jeho strojů kvůli této kontrole nedokončil let do Helsinek a vrátil se do Tokia.

    Dreamliner je považován za nejmodernější dopravní letadlo. Od uvedení do provozu ho však provázejí značné problémy. V polovině ledna bylo všech zhruba 50 letounů Dreamliner po celém světě na několik měsíců odstaveno z provozu kvůli přehřívání baterií.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka