Irák má zájem o bezpilotní letadla USA k potírání terorismu

17.08.2013


    Washington 17. srpna (ČTK) - Irák projevil zájem o americká bezpilotní letadla, jichž by chtěl využít k účinnému boji proti opět sílícím povstaleckým bojůvkám v zemi. Ve Washingtonu to oznámil v pátek irácký ministr zahraničí Hošjar Zibarí.

    Šéf irácké diplomacie podle agentury AP prohlásil, že irácké síly potřebují americkou pomoc při sledování a vyhodnocování zpravodajských informací. Navrhl, aby omezený počet amerických poradců specializovaných na boj proti terorismu byl rozmístěn v Iráku a pomáhal Iráčanům potírat smrtelné útoky, jejichž počet se v poslední době opět povážlivě zvýšil.

    Irácká žádost o pomoc přichází 20 měsíců poté, co americká armáda opustila Irák, protože obě země se nemohly dohodnout na podmínkách setrvání části vojáků v zemi k udržení pořádku.

    Podle Zibarího by v tomto boji měla pomáhat i bezpilotní letadla. Ta používá americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) k útokům na ozbrojence Al-Káidy zejména v Pákistánu a Jemenu.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka