Nové berlínské letiště by mohlo částečně začít fungovat na jaře

17.08.2013


    Berlín 17. srpna (ČTK) - Částečný provoz na novém berlínském letišti, jehož zahájení se už několikrát odložilo, by měl začít v březnu příštího roku. Agentuře AFP to sdělily zdroje z blízkosti dozorčí rady letiště, podle kterých dozorčí rada v pátek večer schválila rozhodnutí v tomto smyslu. Mamutí mnohamiliardový projekt musel posunout termín svého zprovoznění už čtyřikrát. Jako možný termín částečného zahájení provozu se v německých médiích nedávno uváděl letošní podzim.

    Nový šéf letiště Hartmut Mehdorn původně podle květnových zpráv nízkonákladovým aerolinkám easyJet nabídl, aby od října létaly ze severního křídla letiště. Nyní chce zkušební provoz na novém letišti německého hlavního města zahájit v březnu nebo v dubnu 2014, napsala agentura DPA. Letiště by tehdy mělo vypravit a přijmout maximálně deset letadel denně, řekl Mehdorn v pátek. Dozorčí rada ho vyzvala, aby ve svém plánu pokračoval.

    Mehdorn po nástupu do funkce na začátku roku avizoval, že upřednostňuje etapové uvedení letiště do provozu. Letošní rok jeho vedení kvůli přetrvávajícím stavebním nedostatkům a technickým problémům především s protipožárním zabezpečením však již předtím vyloučilo. O novém termínu chtělo rozhodnout na podzim. Harmonogram dokončovacích prací chce Mehdorn dozorčí radě předložit v příštích dvou nebo třech měsících.

    Agentura AFP poznamenala, že nové berlínské letiště je jedním z největších stavebních projektů Německa. Problémy s jeho dokončením ale poškodily obraz německé metropole a jejího starosty Klause Wowereita. Moderní nástupce nynějších zastaralých letišť Schönefeld a Tegel měl být původně v provozu od podzimu 2011.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka