Íránští studenti se budou cvičit v likvidaci bezpilotních letounů

20.08.2013


    Teherán 19. srpna (ČTK) - Osnovy íránských škol by mohl brzy v rámci výuky civilní obrany rozšířit nový předmět. Podle dnešní zprávy teheránského listu Etemád se budou studenti učit, jak likvidovat nepřátelské bezpilotní letouny. Inspirací má být předloňské zadržení amerického stroje v íránském vzdušném prostoru.

    Rozšíření výuky navrhl generál Alí Fazlí, jeden z šéfů mocných íránských revolučních gard, napsal Etemád. Vedení gard, které má silný vliv na íránskou ekonomiku, politickou exekutivu i bezpečnostní aparát, chce znásobit přípravu studentů na boj s nepřítelem. Nový předmět má být zařazen do výuky na íránských středních školách, kde už nyní studenti procházejí polovojenským výcvikem při výuce civilní obrany.

    Íránská protivzdušná obrana už údajně úspěšně zasáhla proti několika bezpilotním letounům USA. Velkou pozornost vyvolalo v prosinci 2011 zadržení amerického stroje RQ-170 Sentinel, který íránská armáda přinutila k přistání. Počátkem letošního ledna íránská média informovala, že za posledních 17 měsíců ozbrojené síly přinutily k přistání dva další stroje americké výroby včetně moderního typu ScanEagle z dílny společnosti Boeing.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka