Rychlodráhu z pařížského letiště možná podpoří daň z letenek

20.08.2013


    Paříž 19. srpna (ČTK) - Plán výstavby železničního spojení pro rychlovlaky mezi centrem Paříže a mezinárodním letištěm Charlese de Gaulla je blízko realizaci. Podle francouzského ministra dopravy Frédérika Cuvilliera by projekt mohl být částečně financován z nové daně, která by se strhávala z prodaných letenek. Píše to deník Le Figaro.

    Zaplatit by se tímto způsobem mohlo až 400 milionů eur (zhruba 10,3 miliardy Kč) z celkových 1,7 miliardy eur, které jsou k financování celého projektu potřeba. Rozhodnout by se o tom mělo v příštích týdnech. "Takovouto daň nelze vyloučit," cituje list ministra.

    Koncepce takzvaného CGD Expressu pochází už z roku 2000 a v roce 2007 tendr na jeho realizaci vyhrála stavební skupina Vinci. Pak ale přišla globální finanční krize a Vinci se v roce 2011 z projektu stáhla. Hovořilo se právě o potížích se zajištěním financování.

    Podle ministra je nyní struktura financování jasná. Projekt vede provozovatel pařížských letišť Aéroports de Paris spolu s třemi státem vlastněnými dopravními podniky.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka