V Pardubicích vyjel Boeing mimo dráhu, cestujícím se nic nestalo

27.08.2013

    Pardubice 25. srpna (ČTK) - Letadlo Boeing 737-800 firmy Travel Service letící z Bulharska při přistání v Pardubicích vyjelo dnes před 17:00 mimo dráhu. Nikomu ze 191 cestujících se nic nestalo. Možnou příčinou vyjetí mimo přistávací dráhu bylo větší množství vody na dráze a vznik takzvaného aquaplaningu. ČTK to řekla mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková.

    Letadlo se po přistání podle ní ocitlo na takzvané provozní ploše několik metrů za přistávací dráhou. "Cestující vystoupili po přistavených schodech," řekla Dufková. Letadlo letělo z Burgasu.

    Letoun podle Dufkové při přistání nebyl poškozen a je v pořádku. V dalším letu však bude moci pokračovat až po provedení technické prohlídky. "Momentálně na místě probíhá šetření," řekla Dufková. Událost bude předmětem vyšetřování, bude se jí zabývat Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

    Letounem měla z Pardubic do Burgasu na dovolenou v 18:20 odletět další skupina turistů. "Autobusem je převezeme do Prahy, kde je pro ně již připravené letadlo. Odletět by měli po 21:00," řekla Dufková.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka