Pardubické civilní letiště je po nedělní nehodě opět v provozu

27.08.2013

    Pardubice 26. srpna (ČTK) - Pardubické civilní letiště je opět v provozu. V neděli odpoledne muselo být uzavřeno poté, co letadlo letící z Bulharska při přistání v Pardubicích vyjelo mimo dráhu. Stroj nebyl při nehodě poškozen, v pořádku je i travnaté předpolí, řekl ČTK ředitel letiště Vít Málek.

    "Letadlo bylo zhruba v 6:00 vyproštěno z předpolí a odtaženo na odbavovací plochu. Letiště bylo po kontrole dráhy asi v 7:00 otevřeno pro letový provoz," uvedl Málek.

    Letadlo Boeing 737-800 firmy Travel Service vezlo 191 cestujících, nikomu z nich se nic nestalo. Mluvčí společnosti označila jako možnou příčinu nehody větší množství vody na dráze a vznik takzvaného akvaplaningu. To ale Málek vylučuje. "Nebyly splněny podmínky, aby nastal akvaplaning, úhrn srážek byl minimální," řekl Málek. Příčiny nehody vyšetřuje Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, zavinit ji mohla například technická závada na letounu.

    Kvůli uzavření letiště musel být jeden let z Petrohradu do Pardubic v neděli večer odkloněn do Prahy. Letoun, který skončil mimo dráhu, měl opět odvézt další skupinu turistů na dovolenou do Burgasu, společnost Travel Service je musela autobusem převézt do Prahy, kde pro ně bylo připravené letadlo.

    Pardubickým letištěm v první polovině letošního roku prošlo téměř 86.900 pasažérů. Proti stejnému období předchozího roku to byl více než stoprocentní nárůst počtu cestujících. Letiště získalo více pravidelných linek i charterových letů, například z Ruska. Čeští turisté si v poslední době zvykli na nabídku odletů cestovních kanceláří z Pardubic a využívají ji obyvatelé Pardubického a Královéhradeckého kraje, Vysočiny i z dalších regionů, kteří to mají do krajského města blíž než třeba do Prahy.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka