Na Leteckém dni v Olomouci se představí americký vrtulník Cobra

27.08.2013

    Olomouc 27. srpna (ČTK) - Nad letištěm v Olomouci-Neředíně, které před rokem 1989 sloužilo jako základna vrtulníků sovětské armády, se v sobotu předvede legendární americká helikoptéra AH-1 Cobra. Letová ukázka amerického bitevního vrtulníku je součástí Leteckého dne, který v sobotu pořádá olomoucký magistrát. Na akci je vstup zdarma a každoročně ji navštíví zhruba 20.000 lidí.

    "Veřejnost se letos může těšit na vystoupení amerického vrtulníku AH-1 Cobra či vrcholnou leteckou akrobacii na letounu Su-29 v podání Leteckého akrobatického centra Moravská Třebová," řekl dnes ČTK ředitel neředínského letiště Vlastimil Ritter.

    Na programu sobotního Leteckého dne jsou také ukázky hašení vodou z letounu Z-137 T, skupinové lety, historické letouny i repliky letadel z 1. a 2. světové války, jako jsou například stroje Moraine MS-139, Soptwith F-4 U Corsair a Yak-3.

    "Po celý den budou jako obvykle probíhat výsadky parašutistů z letounu An-2 a vyhlídkové lety vrtulníky R-44 Robinson. Navečer odstartuje i horkovzdušný balón," podotkl Ritter. Letecký den ve 21:00 zakončí ohňostroj s hudbou.

    Dvoumístný vrtulník AH-1 Cobra byl do výzbroje americké armády zařazen na sklonku 60. let. Poprvé byl bojově nasazen ve vietnamské válce a několik těchto helikoptér se zúčastnilo také válečných operací v Iráku a Afghánistánu.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka