Americké aerolinky Delta si objednaly 40 nových letadel Airbus

05.09.2013


    Atlanta (USA) 4. září (ČTK) - Americká letecká společnost Delta Air Lines Inc. si objednala 40 letadel od evropského výrobce Airbus. Katalogová hodnota objednávky činí 5,6 miliardy USD (109,6 miliardy Kč).    Delta upřesnila, že si objednala 30 úzkotrupých letadel A321 určených pro lety na kratší vzdálenosti a deset širokotrupých letounů A330-300 pro dálkové lety. Letadla mají být dodána v období let 2015 až 2017.

    Delta provozuje více než 7000 letadel a ve své flotile má letadla Boeing i Airbus. Od Airbusu si však naposledy objednala nová letadla zhruba před dvaceti lety.

    Konečná cena za objednávku bývá obvykle nižší než katalogová, protože výrobci při větších objednávkách poskytují výrazné slevy.

    Aerolinky Delta ročně přepraví více než 160 milionů zákazníků. Nabízí lety do 317 destinací v 57 zemích. Delta patří mezi zakladatele letecké aliance SkyTeam, jejímž členem je i česká společnost ČSA.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka