Boeing: Čínská letadlová flotila se za 20 let zřejmě ztrojnásobí

06.09.2013

    Peking 5. září (ČTK) - Čínské aerolinie budou v dalších 20 letech pravděpodobně provozovat trojnásobný počet letadel. Uvedl to dnes strojírenský koncern Boeing. Americká společnost a její evropský konkurent Airbus pohlížejí na Čínu, aby pomohly podpořit prodej letadel v době, kdy poptávka na jiných místech oslabuje.

    Boeing předpokládá, že Čína bude v dalších 20 letech potřebovat 5580 letadel o celkové hodnotě 780 miliard dolarů (15,2 bilionu Kč). Provoz na vnitroasijských linkách totiž roste a poptávka po strojích s jednou uličkou a malou šířkou trupu stoupá.

    "Cestovní ruch v Číně a vnitroasijské cesty napomohou zvýšit poptávku," uvedl podle agentury Reuters Randy Tinseth, viceprezident marketingu v Boeing Commercial Airplanes.

    Čína je v současnosti druhým největším trhem s letadly na světě po USA. Podle Tinsetha ale v období do roku 2032 Spojené státy předstihne.

    Letecká doprava v Číně poroste ročně o sedm procent, uvádí dále Boeing v pravidelném ročním výhledu prodeje. Bude se na tom podílet dálková letecká doprava směrem z a do Číny, která poroste více než sedmiprocentním tempem. Světová letecká doprava přitom podle odhadů poroste tempem pět procent ročně.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka