Letecká show CIAF omezí dopravu v okolí hradeckého letiště

06.09.2013

    Hradec Králové 6. září (ČTK) - Mezinárodní letecká přehlídka CIAF, která se v sobotu a v neděli uskuteční na letišti v Hradci Králové, omezí dopravu v okolí letiště. Návštěvníci budou mít možnost využít mimořádných linek hromadné dopravy. ČTK o tom informovala mluvčí hradecké radnice Magdaléna Vlčková.

    Kvůli letecké show bude o víkendu od 6:00 do 18:00 hodin uzavřená silnice III/2997 mezi Rusekem a křižovatku s Piletickou ulicí, objízdná trasa povede před Piletice, Slatinu a Černilov. Ve směru z centra k letišti bude uzavřená i silnice Jana Černého v úseku od Spořilovské po Piletickou ulici, v opačném směru bude provoz zachován. "Uzavřeným úsekem budou moci kromě linkových autobusů a autobusů MHD včetně vozidel integrovaného záchranného systému projíždět také zásobování," uvedla mluvčí.

    Hradecký dopravní podnik nabídne mimořádné linky, které pojedou z terminálu hromadné dopravy a z Podzámčí. Jízdenky si budou cestujících kupovat u řidiče.

    Letošní 20. ročník letecké show nabídne například letovou ukázku akrobatické formace Breitling Jet Team na sedmi letounech L-39 Albatros, představí se také stíhací letouny JAS-39 Gripen, F-16 či Su-27. Více informací je možné najít na www.airshow.cz

    Loňský ročník CIAFu přilákal za oba dny 53.000 diváků. CIAF se na hradeckém letišti konal do roku 2002. Po odchodu armády z hradeckého letiště se pořadatelé rozhodli ji kvůli technickým problémům se zajištěním letiště přesunout do Brna, odkud se vrátila zpět do Hradce po sedmi letech. V Brně byl problém akci skloubit s civilním leteckým provozem.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka