Boeing prý chystá první let prodloužené verze Dreamlineru

13.09.2013


    New York 12. září (ČTK) - Americká společnost Boeing hodlá příští týden uskutečnit první let prodloužené verze svého letounu 787 Dreamliner. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje obeznámené s plány podniku. První let stroje s označením 787-9 je prý předběžně naplánován na polovinu nebo konec příštího týdne. Let by nicméně mohl být odložen kvůli technickým faktorům a počasí.

    Letoun 787-9 má zhruba o šest metrů delší trup než v současnosti vyráběný model 787-8. Přepraví tak o 40 pasažérů více, tedy celkem 290. Se zahájením dodávek zákazníkům počítá Boeing v polovině příštího roku. Katalogová cena letadla 787-9 činí 243,6 milionu dolarů (4,7 miliardy Kč), zatímco model 787-8 stojí 206,8 milionu dolarů, píše agentura Reuters.

    Dreamliner je považován za nejmodernější dopravní letadlo na světě. Od uvedení do provozu ho však provázejí značné problémy. V polovině ledna bylo všech zhruba 50 letounů Dreamliner po celém světě na několik měsíců odstaveno z provozu kvůli přehřívání baterií.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka