Vlastník aerolinek AMR může z bankrotového režimu, rozhodl soud

13.09.2013


    Washington 12. září (ČTK) - Americká společnost AMR, která je dceřinou společností aerolinek American Airlines, může opustit bankrotový režim. Rozhodl o tom dnes tamní konkurzní soud. Firma ale bude muset vyřešit spor s americkou vládou, která se snaží zablokovat záměr AMR sloučit se za 11 miliard dolarů (asi 215 miliard Kč) s jinou americkou leteckou společností US Airways. Uvedla to dnes agentura Reuters.

    Spojením American Airlines a US Airways by vznikl největší letecký přepravce na světě. Americké ministerstvo spravedlnosti se však obává, že fúze by měla negativní dopady na hospodářskou soutěž v odvětví a vedla by i k nárůstu cen letenek. V létě kvůli tomuto plánu podalo žalobu, která má plánovanou fúzi zablokovat.

    AMR o ochranu před věřiteli požádala v listopadu 2011. Společnost se konkurzního soudce několikrát snažila přesvědčit, aby plán na opuštění bankrotového režimu schválil. Soudce se ale obával, že schválení plánu by mohlo změnit průběh jednání o urovnání sporu s ministerstvem spravedlnosti.

    Žalobou americké vlády by se justice měla zabývat v listopadu.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka