Embraer je z Číny

14.09.2013

 

    Nedávno jsme přinesli zprávu o tom, že na obrovském čínském leteckém trhu najdou bezproblémové uplatnění nejen zde vyráběné Airbusy řady 320, ale i velmi žádané bizjety Embraeru. I ty jsou ovšem vyráběny přímo v zemi. První v Embraerem a činskou firmou AVIC založeném podniku Harbin Embarer Aircraft Industry vyrobený bizjet Legacy 650 nedávno odstartoval v Harbinu k prvnímu zkušebnímu letu. 

 

    Dodání čínskému zákaníkovi je plánováno koncem roku. Jeden Legacy 650 s doletem, který je velmi vhodný pro rozlehlou Čínu - 3900 námořních mil, 7233 kilometrů - na tuto vzdálenost, tedy např. z Londýna do New  Yorku, z Dubaje do Singapuru či ze Sao Paula do Miami - přepraví rychlostí 300 KIAS čtyři cestující -  ovšem byl do země výrobcem dodán v únoru 2012. 

 

    Na model, vycházející z předchozího Embraeru 600, respektive předchozího modelu EC 135/145, který umí  osm cestujících přepravit na vzdálenost 3840 námořních mil, 7112 kilometrů, má zmíněný společný podnik již dvacet jedna pevných objednávek a pět dalších opcí. Vzhledem k tomu, že se počítá s dalším rozšiřováním servisní sítě výrobce v rozlehlé zemi, lze předpokládat, že počet hbitých a v celém světě žádaných brazilských bizjetů se v Číně ještě zvýší.

 

--

Pramen

Erste Embraer 650 „Made in China“

Mgr. Zdeněk Procházka

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka