Tisk: Šéf Lufthansy Christoph Franz chce odstoupit

16.09.2013


    Curych 15. září (ČTK) - Generální ředitel letecké společnosti Lufthansa Christoph Franz je hlavním kandidátem na post předsedy představenstva švýcarské farmaceutické společnosti Roche. Německé aerolinie chce podle všeho opustit. Informovala o tom dnes německá a švýcarská média. Lufthansa je největší leteckou společností v Německu a podle počtu cestujících a příjmů rovněž v Evropě.

    Švýcarský list NZZ am Sonntag s odvoláním na zdroje uvedl, že třiapadesátiletý Franz je favoritem na post předsedy představenstva firmy Roche. V čele tohoto podniku nyní stojí Franz Humer, ten ale příští rok na jaře hodlá rezignovat.

    Podle zdrojů německého listu Die Welt Franz jedná s představenstvem Lufthansy, že firmu opustí ještě před vypršením smlouvy v březnu příštího roku. List Handelsblatt s odvoláním na své zdroje napsal, že jednání jsou v pokročilé fázi, rozhodnutí ale prý ještě nepadlo.

    Mluvčí společností společností Roche i Lufthansa se ke zprávě odmítli vyjádřit.

    Franz je generálním ředitelem Lufthansy od ledna 2011. Společnost je nyní uprostřed hluboké restrukturalizace, která by podle agentury Reuters odchod mohla zkomplikovat.

    Cílem Lufthansy je do roku 2015 za pomoci restrukturalizačního programu zvýšit provozní zisk na 2,3 miliardy eur. Součástí restrukturalizace je záměr propustit asi 3500 zaměstnanců, modernizovat nízkonákladové aerolinie Germanwings a zajistit společné zadávání zakázek pro všechny přepravce ze skupiny Lufthansa. V loňském roce provozní zisk firmy klesl o 36 procent na 524 milionů eur (13,4 miliardy Kč).

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka