Air France plánuje další snižování počtu zaměstnanců

19.09.2013

    Paříž 18. září (ČTK) - Francouzská letecká společnost Air France kvůli slabé poptávce chystá další snižování počtu zaměstnanců. V rámci nového programu dobrovolných odchodů by mělo firmu opustit asi 2800 lidí, oznámil dnes šéf společnosti Frédéric Gagey.

    Air France již loni ohlásila plán zrušit do konce letošního roku 5120 pracovních míst z celkového počtu asi 49.300. "Nacházíme se v období slabé poptávky," upozornil Gagey.

    Air France čelí negativním dopadům, které má v Evropě na poptávku hospodářská krize. Vliv mají i rostoucí ceny pohonných hmot nebo agresivní konkurence ze strany nízkonákladových leteckých přepravců.

    Dopravce je součástí skupiny Air France-KLM, která vznikla v roce 2004 spojením francouzského leteckého přepravce Air France s nizozemským konkurentem KLM. Skupina v letošním druhém čtvrtletí snížila čistou ztrátu na 163 milionů eur (4,2 miliardy Kč) z 897 milionů eur před rokem.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka