„Hindenburg“ se vrací!

23.09.2013


    Na obloze nad Evropou se již brzy začne objevovat „Dračí sen“. Nepůjde ale o oživeného mýtického a bájného pohádkového draka. FAA totiž nedávno certifikovala do běžného zkušebního provozu vůbec první novou vzducholoď ztužené konstrukce, vytvořenou ukrajinskými techniky společnosti Control Static Heaviness, COSH.

    Dceřinná společnost mateřského podniku Aeroscraft, založeného ukrajinským „vzducholodním vizionářem“ Igorem Pasternakem, nyní s vybranou tříčlennou osádkou zahájí praktické letové zkoušky. Základní rozdíl mezi již dnes např.  k vyhlídkovým letům nad Evropu či k menší nákladní přepravě užívaným tzv. blimpům, např.  vzducholodím firmy Zeppelin, tj. strojům neztužené konstrukce je, že zcela ztužená konstrukce Pasternakova vzdušného prostředku umožňuje velmi významné zvýšení nosnosti přepravovaného nákladu.

    Navíc spolehlivým a nehořlavým héliem jako nosným médiem poháněný vzdušný prostředek dokáže v budoucnu přepravit velké množství nákladů velmi levně i do špatně přístupných částí světa bez jakékoliv silniční či železniční sítě, což může být zajímavé pro civilní sektor i armádu. Zda budou úspěšné letové zkoušky „Dragons Dream“ znamenat velký návrat dopravních vzducholodí soustavy Zeppelin na nebe, se ukáže již zanedlouho.

--
Firdt rigid airship since the Hindenburg cleared for outdoor flight trials
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka