Ruští záchranáři zřejmě našli mrtvého pilota

24.09.2013

    Moskva 24. září (ČTK) - Ruští záchranáři během noci zřejmě našli mrtvého pilota bitevního letounu Suchoj Su-25, který se o pondělním večeru zřítil na jihu Ruska. "Podle předběžných údajů pilot nestačil opustit letoun," uvedla dnes agentura Interfax. Úřady ale smrt pilota ještě oficiálně nepotvrdily.

    Letoun havaroval asi 50 kilometrů od letiště Primorsko-Achtarsk na jihu Ruska. Mluvčí ministerstva obrany po havárii uvedl, že pilotovi se na poslední chvíli podařilo zabránit, aby se letadlo nedopadlo do obydlené oblasti, a těsně před nárazem stroje na zem se katapultoval. Pád stroje si tak nevyžádal oběti na zemi, ani nezpůsobil další škody.

    Pilot byl na cvičném letu. Příčiny havárie vyšetřuje zvláštní komise velení letectva. Ve vojenském okruhu na jihu Ruska úřady zakázaly lety dalších letounů stejného typu až do objasnění havárie.

    Letoun Su-25 byl vyvinut ještě v polovině 70. let minulého století, do služby byl zařazen v roce 1981. Sovětská armáda tyto podzvukové bitevníky ve velkém počtu nasadila v Afghánistánu jako stroje přímé letecké podpory pozemních jednotek.

    Bitevníky Su-25 svého času používaly i armády v Česku a na Slovensku.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka