Let do Tokia zbrzdila užovka, cestující museli spát v hotelu

24.09.2013

    Sydney 23. září (ČTK) - Stovky pasažérů australských aerolinek Quantas místo letu do Tokia uvázly na noc v Sydney. Na palubě letadla se totiž našel had. Podle serveru BBC nešlo ani tak o hada, jako spíš o hádě, neboť jeho délka byla jen 20 centimetrů. Nebezpečí pro lidi přitom nepředstavují ani dospělí jedinci daného druhu, v Asii běžné užovky mandarínské. Dospělý had může mít i přes metr.

    Není jasné, jak tento "pasažér" proklouzl na palubu obřího Boeingu-747. Je ale možné, že se tak stalo při předchozí zastávce v Singapuru. Každopádně 370 cestujících s letenkou do Tokia muselo strávit noc z neděle na pondělí v hotelích blízko letiště v Sydney a do Japonska odletěli až dnes.

    O hada o rozměrech tužky se mezitím postarali experti z australského ministerstva zemědělství; z letadla jej odnesli a pak usmrtili, aby na pátý kontinent nezavlekl cizí škůdce či nemoci. Aerolinky pak nechaly celé letadlo vydezinfikovat pro případ, že by odhalený had nebyl sám.

    Letos šlo přitom už o druhý případ, kdy s Quantasem letěl had. Počátkem roku se v křídle letounu na lince mezi australským městem Cairns a metropolí Papuy-Nové Guineje Port Moresby našla krajta ametystová. Byla ale mrtvá, let nepřežila.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka