Bell v Říši středu

30.09.2013

    S tím že obrovské prostory mohutně se rozvíjející Říše středu, Číny, jsou pro různé letecké výrobce doslova zlatým dolem, jsme zde psali již několikrát. Po brazilském Embraeru se o tom nyní přesvědčil také světový výrobce vrtulníků Bell Helicopter. Na nedávno konaném pekingském Aviation Expo prodal hned dvanáct vrtulníků Bell.

    Čínští zákazníci zakoupili deset  šestimístných jednomotorových Bellů 407 a dva dvoumotorové „turbínové“ osmimístné Belly 429. Není bez zajímavosti, že poslední verze „čtyřistasedmičky“ GX je již vybavena celoskleněným kokpitem Garmin G1000H. „Blíže neupřesněným soukromým zájemcům vrtulníky prodal náš stálý partner pro čínsky trh, firma Reingwood Investements. Se spoluprací s firmou jsme velmi spokojeni“, říká vedoucí manažér Bell Helicopter China Chris Jaran.

    V nepřímé souvislosti je ale zajímavé i to, že podle nedávno zpracované studie Embraeru „China Executive Aviation Market Outlook“ bude v zemi v letech 2014 – 2023 zájem o neuvěřitelných osm set bizjetů všech kategorií. Jejich další významný výrobce, Bombardier, ale pokládá tento odhad za pesimisticky nízký. Podle něj bude ve zmíněném období v Říši středu zájem o tisíc bizjetů.

--
Prameny
Bell Helicopter verkauft nach China
China will 800 Business Jets
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka