Praha bude mít od příštího léta přímé spojení s Kanadou

03.10.2013


    Praha 2. října (ČTK) - Pražské letiště bude mít od příštího léta pravidelné letecké spojení s kanadským Torontem a Montrealem. Sezonní linku bude jednou týdně od 17. června do 15. října provozovat kanadská společnost Air Transat. V tiskové zprávě to dnes oznámilo Letiště Praha.    "Tato linka rozšíří spektrum přímých dálkových spojení, tentokrát směrem na západ, a pro české cestující se tak výrazně zjednoduší cestování do Kanady,“ uvedl ředitel a předseda představenstva pražského letiště Jiří Pos. Společnost chce na lince provozovat Airbus A330-200 s celkovou kapacitou 345 sedadel, přičemž 12 míst bude v byznys třídě a 333 sedadel ve třídě ekonomické. Stroje budou z Kanady odlétat v úterý a vracet se z pražského letiště ve středu.

    Kanadský dopravce měl v plánu podobnou linku provozovat už v roce 2009 poté, co spojení mezi Prahou a Kanadou definitivně opustily České aerolinie. Ze záměru ale nakonec sešlo. V témže roce zavedla Kanada opětovně turistická víza pro české občany, Praha od té doby zatím neúspěšně usiluje o jejich zrušení.

    V současnosti jsou plánovány dva charterové lety společnosti Air Transat na 14. a 21. října, řekla ČTK mluvčí letiště Eva Krejčí s tím, že žádné další v plánu nejsou a pravidelný sezonní provoz dopravce spustí napřesrok.

    Z dálkových linek se z pražského letiště směřují dálkové linky do korejského Soulu, v letní sezonně létá americký dopravce Delta Airlines do New Yorku. Mezi dálková spojení rovněž pražské letiště řadí linky do Dubaje a Abú Zabí a Novosibirsku.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka