Francie odsoudila Ryanair k odškodnému osm milionů eur

03.10.2013


    Aix-en-Provence (Francie) 2. října (ČTK) - Francouzská justice dnes odsoudila irskou leteckou společnost Ryanair k zaplacení více než osmi milionů eur (přes 204 milionů korun) za porušení pracovního zákona. Podle soudu jsou tyto peníze náhradou škody, které od nízkonákladového přepravce požadují francouzské úřady. Ryanair má také zaplatit pokutu 200.000 eur.

    Žaloba vytkla společnosti, že léta poskytovala služby pomocí najatých Francouzů a čtyř letadel na letišti v Marseille, ale nenahlásila tuto činnost u francouzských obchodních, sociálních a dalších úřadů, jak požaduje zákon. Přepravce, který tvrdí, že se nejednalo o podnikatelkou činnost, ale jen o údržbu letadel, se rozhodl proti rozsudku odvolat.

    "Odvoláme se. Evropský zákon pro sociální zabezpečení a práci jasně povoluje, aby cizinci pracující pro irskou leteckou společnost na registrovaných letadlech v Irsku platili daně a sociální poplatky v Irsku," uvedl Ryanair v prohlášení.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka