Nejméně 15 lidí zahynulo při pádu letounu v Nigérii

04.10.2013


    Lagos 3. října (ČTK) - Nejméně 15 lidí dnes zahynulo v Nigérii při havárii letounu, který se s 27 lidmi na palubě zřítil a začal hořet po startu z letiště v Lagosu. Přežilo nejméně sedm lidí, osud ostatních není zatím znám. Důvodem neštěstí byl problém s motorem, uvedly místní úřady.

    Z trosek letouny záchranáři vyprostili sedm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Stav jednoho z nich je vážný. Záchranné práce u hořícího letounu pokračovaly ještě několik hodin po pádu stroje. Zatím se neví, zda neštěstí ještě někdo přežil, uvedl představitel záchranářů.

    "Z ranveje stoupá hustý kouř, takže se tam nemůžeme dostat. Museli zasahovat hasiči," řekl jeden z místních obyvatel.

    Havarovaným strojem byl Embraer-120 brazilské výroby, který provozovala nigerijská společnost Associated Airline. Jeho cílovou destinací byla Akura na severozápadě země. Motor se poškodil při startu, letoun spadl na letištní dráhu a začal hořet. Na palubě bylo 20 cestujících a sedmičlenná posádka, upřesnil mluvčí ministerstva letectví.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka