Bulharští politici zneužívali vládní letouny, tvrdí komise

04.10.2013


    Sofia 4. října (ČTK) - Bulharští politici zneužívali vládní letouny k soukromým účelům. Vyplývá to ze zprávy parlamentní komise, kterou citovala agentura BGNES. Jako příklad uvedla převoz VIP hostů včetně tehdejšího premiéra Bojka Borisova na svatbu nyní již bývalého ministra zahraničí Nikolaje Mladenova v srpnu roku 2011. Borisov se stal terčem kritiky již dříve, když vyšlo najevo, že loni v létě odvezl speciálem svůj amatérský fotbalový tým na přátelský zápas do Varny.

    Mladenovova svatba se konala 20. srpna ve vládní rezidenci Evksinograd nedaleko Varny. Informace o letu zveřejnila ve své zprávě parlamentní komise, která prověřuje činnost vládní letky. Borisov, vůdce hnutí Občané za evropský rozvoj Bulharska (GERB), byl tehdy ženichův svědek. Vládní airbus prý premiér použil již dva dny před svatbou, aby se dostal do Varny, pak přeletěl do Burgasu a nakonec na vojenskou základnu Bezmer na jihu země. V den svatby odletěl bývalý předseda vlády do Sofie, kde strávil jen dvě hodiny, a pak se vydal na obřad do Varny.

    Kromě Borisova měl být na palubě speciálu i tehdejší ministr pro regionální rozvoj a územní správu a nynější prezident země Rosen Plevneliev či ministr dopravy Ivajlo Moskovski se ženou. Jen palivo pro tento let mělo vyjít daňové poplatníky na 11.000 bulharských leva (téměř 150.000 Kč).

    Parlamentní komise již dříve zveřejnila informaci, že v období srpen 2009 až březen 2013 stály vládní lety rekordních 33 milionů leva (přes 430 milionů Kč). Nejvíce létal právě Borisov - uskutečnil 267 cest.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka